У Франківській ОКЛ від нестачі кисню хворих рятують за допомогою спецшоломів

Одним із найчастіших ускладнень при COVID-19 є пневмонія, а від нестачі кисню рятує CIPAP-маска. Втім, у відділенні анастезіології та інтенсивної терапії ОКЛ віднедавна є альтернатива

У Франківській ОКЛ від нестачі кисню хво…

Днями для лікування хворих із важкою дихальною недостатністю тут вперше застосували спеціальний шолом. Лікарі кажуть, що цей інноваційний метод неінвазивної  вентиляції легень має свої переваги і в його ефективності вже встигли пересвідчитись, як фахівці, так і пацієнти, повідомляє Івано-Франківська ОКЛ, пише Depo.Прикарпаття.

"Такі шоломи використовували в Італії з початку пандемії, проте в нас цього досвіду не було. У пошуку практичних рішень спершу ми застосовували шоломи експериментально, але одразу ж побачили не лише їхню ефективність, але й переваги", – розповідає анастезіолог Іванна Майданська. 

Лікарка пояснює, що у шоломі є постійна підтримка тиску, який потрібен для правильного проведення неінвазивної вентиляції легень, краща герметичність дихального контуру, є можливість адаптувати пацієнта до високих значень позитивного тиску в кінці видоху.

Спеціальний  прозорий пластиковий шолом розміщується навколо голови пацієнта та ущільнюється на шиї. При цьому в шоломі людина може перебувати цілодобово, тоді як маску слід від’єднувати від апарату ШВЛ, щоби людина могла поїсти, приміром. Як запевняють лікарі, в разі застосування шолому такої необхідності немає. Крім того, відсутній  ризик гіпоксемії.

"Якщо CIPAP-маска  щільно прилягає до обличчя і тисне на ніс, щоки та підборіддя, що ускладнює відкашлювання, то в шоломі все це простіше і легше", – пояснюють у відділенні.

Загалом перші результати такої терапії ефективні, прогнози оптимістичні, а підтвердженням цього є те, що один з пацієнтів отримував неінвазивну вентиляцію легень за допомогою шолома впродовж двох тижнів і на сьогодні є позитивна динаміка подолання недуги.

Фахівці відділення анастезіології кажуть, охоче поділяться досвідом застосування шоломів з колегами, які борються з пневмоніями та коронавірусною хворобою. У відділенні на сьогодні є п’ять шоломів. Всі вони – від виробника Lombardi Undersea LLC, а після деякої модифікації наші лікарі ще й адаптували шоломи до апаратів Hamilton і Dragger.

Нагадаємо, що від початку пандемії в Івано-Франківській області зареєстрували 23 032 хворих на COVID-19.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme