Спалах COVID-19 на Прикарпатті: Як область житиме в червоній зоні

Івано-Франківський регіон потерпає від коронавірусу і б’є рекорди за кількістю нових випадків захворювання. Уже з 26 лютого на Прикарпатті діятимуть жорсткі обмеження червоної карантинної зони
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Спалах COVID-19 на Прикарпатті: Як облас…
Фото: ДСНС України

Після відносно спокійного карантинного періоду у січні, вже у лютому на Прикарпатті різко збільшилася кількість хворих, у яких діагностовано COVID-19.

Такою є ситуація в регіоні із захворюванням на коронавірусну інфекцію за останній тиждень:

  • 17 лютого було зафіксовано 799 випадків захворювання;
  • 18 лютого – 753 випадки;
  • 19 лютого – 738 випадків;
  • 20 лютого – 618 випадків;
  • 21 лютого – 515 випадків;
  • 22 лютого – 716 випадків;
  • 23 лютого – 600 випадків;
  • 24 лютого –711 випадків.

Тривожною новиною є те, що вперше за час епідемії коронавірусу на Прикарпатті до лікарень почали поступати важкі кисневозалежні діти, деяким з них – до року.

Від початку стрімкого зростання захворювання Прикарпаття "відгородилося" від решти регіонів. На в’їздах в області були встановленні так звані "карантинні блокпости". Так, 19 лютого під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної небезпеки і надзвичайних ситуацій було вирішено встановити "особливий режим в’їзду і виїзду з окремих населених пунктів області громадян і транспортних засобів, організувати моніторинг стану здоров’я подорожуючих шляхом безконтактного вимірювання температури, а в разі виявлення ознак захворювання – спрямувати їх до закладу охорони здоров’я". Загалом було вирішено розгорнути 16 контрольних пунктів. Прогнозовано, зручностей таких режим не додав – водіям часом доводиться стояти у кілометрових заторах.

Відео: Сергій Бучко/Facebook

Тим часом, у Офісі президента висловили цікаву думку щодо причин зростання кількості хворих на Прикарпатті. Так, заступник голови офісу президента Кирило Тимошенко заявив що нову хвилю захворювання спричинила робота Буковелю та іноземні туристи, які і рознесли хворобу серед місцевих.

А поки тривають розмови щодо причин коронавірусного спалаху, на Прикарпатті розгорнуто мобільний госпіталь. Працівники ДСНС встановили госпіталь на території Богородчанської центральної районної лікарні. Мобільний госпіталь – це 30 наметів, 24 з них – госпітальна база. Розрахований такий госпіталь на 120 ліжок, кожне з яких обладнане індивідуальним кисневим концентратором.

Фото: ДСНС України

У вівторок, 23 лютого, відбулося позачергове засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія ухвалила рішення про введення червоного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Червона зона починає діяти 26 лютого о 00:00.

У червоній зоні заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Дозволено працювати банкам, аптекам, заправкам, ветеринарним магазинами, продовольчим магазинам.

Жорсткі обмеження стосуватимуться, зокрема, роботи транспорту. У середу, 24 лютого, під час чергового засідання Кабінету міністрів України було вирішено у червоних зонах заборонити:

  • регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом та метрополітеном;
  • перевезення легковими автомобілями, де кількість пасажирів, включаючи водія, є більшою п’яти осіб (не враховуючи осіб віком до 14 років).

А от перевезення службовими та орендованими авто підприємств, закладів та установ дозволяються у межах кількості місць для сидіння із обов'язковим використанням засобів індивідуального захисту і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні Нацполіцію.

Рух залізничного транспорту приміського сполучення буде регулюватися в кожному окремому випадку облдержадміністраціями на місцях.

Того ж дня Укрзалізниця скасувала всі рейси на Прикарпаття до 12 березня 2021 року. Уже куплені квитки на цей період можна повернути з повним відшкодуванням вартості у будь-якій залізничній касі на території України протягом 30 днів.

Водночас зараз у продажі є квитки на залізничні рейси з Івано-Франківщини, що курсуватимуть 25 лютого. Їх залізничники пропонують використати для безпечного виїзду із червоної карантинної зони.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme