На горі Піп Іван знайшли найвисокогірнішу печеру України

Вхід до печери знаходиться на висоті 1962 метри, лише на 58 метрів нижче від обсерваторії

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Бліц".

Прикарпатські рятувальники, на чолі з калушанином Василем Фіцаком, спустилися в печеру на горі Піп Іван, яку їм показав місцевий житель. Вхід до печери знаходиться на висоті 1962 метри, лише на 58 метрів нижче від обсерваторії. Печера тектонічного типу. Всередині є дві великі зали, кілька менших кімнат і ходи між ними, в сумі десь 200 метрів довжини. На відміну від печери під Петросом спуск сюди не вимагає альпіністського спорядження. Тим не менше, ця печера є "жива", можливі обвали. Тому вхід у неї дослідники заклали камінням щоб хтось випадково не впав всередину.

"Це неймовірне відчуття коли ти серед перших торкаєшся нового, незвіданого кусочка Карпат! Жодних слідів людського перебування, написів чи потертостей на стінах. Лише капельки води що мирно відблискують у світлі твого ліхтарика. Наступним етапом повинна бути топозйомка печери і внесення її в реєстр. Потрібно провести грунтовну розвідку. Цілком можливо що печера має продовження які зараз є завалені", - каже дослідник Андрій Риштун.

В майбутньому рятувальники планують використовувати печеру як частину тренувального комплексу на горі Піп-Іван Чорногірський.

Нагадаємо, якою бачиться гора Піп Іван з висоти птахів.

Читайте також: Сезонні "загострення": Як мандрувати Карпатами і не стати жертвою змій

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття