UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Знімальну групу телеканалу "Інтер" взяли у заручники на Прикарпатті

Кілька годин знімальна група із Прикарпаття провела в облозі селя

Про це передають "Подробиці", пише Depo.Прикарпаття.

Жителі села Мостище заблокували машину, і випустили лише після приїзду правоохоронців. А все тому, що журналісти з’ясовували, хто знищує унікальний Дністровський каньйон. Розміри розкрадання червоного каменю – там досягли вже промислових масштабів. Спершу вони планували зняти матеріал про руйнування Дністровського каньйону. Там вікові гори пласт за пластом просто стісують. Величезними купами каменю встелений беріг Дністра в селі Мостище. Це одне із семи чудес України – Дністровський каньйон. Його візитівка – червоні скелі, яким вже майже 400 мільйонів років.

Андрій Мельничук, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля: "Якщо цей каньйон утворювався сотні мільйонів років, то вони його добувають на наших очах за кілька десятків років замість цього прекрасного схилу який вражає уяву буде якісь огризки, залишки".

"Добувати тут камінь категорично заборонено", – кажуть працівники рибоохоронного патруля. Втім, місцевих це не зупиняє.

"Чому він користується популярністю, чому його добувають у таких кількостях? Якщо взяти будь-який із цих каменів – він має такий красивий "дикий" вигляд, для декоративних потреб", – каже Андрій Мельничук, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Пошук тих, хто добуває камінь на каньйоні привів журналістів у саме село. Більшість жителів Мостища є членами самобутньої релігійної спільноти – так звані "кашкетники". У кожного в сім’ї від десяти і більше дітей. Дорослі, зазвичай, ніде не працюють. Видобуток каменю – це головний і єдиний спосіб їхнього заробітку. 

Ці каміння, звідки вони, може знаєте? – А вам нащо? Ми не знаємо, а нащо вам того каменя. А то нігде камінь не беруть, тільки тут. Ну, як – я пішов, взяв шуфлю і я нагрузив на фіру що сі стало. – Ці купи ви шуфлею наносили? Най буде і п’ять фір, як ви думаєте коли я біля Дністра живу і я взяв собі шутру і якась людина постороння, яка приїхала хто знає звідки – він тут хоче навести порядок.

І далі зйомки сюжету про знищення Дністровського каньйону перетворилися на зйомки голлівудського трилера. Уже за кілька хвилин до знімальної групи збіглися всі жителі Мостища. Журналістів та їхню машину місцеві взяли в облогу – понад годину не випускали з села. 

- Я перепрошую, чому ви нас не пускаєте? Ви знаєте, що ви зараз порушуєте мої права? Я – журналіст, ви не маєте права нас затримувати. – Ми затримуємо вас, тому що ви незаконно зайшли на приватну ділянку!

Знімальній групі довелося на допомогу викликати поліцію: "Я, журналіст телеканалу "Інтер", хочу повідомити, що місцеві жителі взяли нас у заручники і не випускають з села". – Очікуйте на наряд.

Правоохоронці на місце прибули дуже швидко. І це, ймовірно, врятувало не лише здоров’я, а й, можливо, життя знімальній групі – оскільки дехто з місцевих приніс із собою сокири. Журналісти написали заяву в поліцію про перешкоджання журналістській роботі.

- Ця заява буде зареєстрована? – Так, заява буде зареєстрована.

Разом із ними заяви в поліцію написали і працівники рибоохоронного патруля. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"