Як у Надвірній поховали жінку, в якої був коронавірус
Окреме місце на кладовищі під поховання жінки з Надвірної, яка померла від коронавірусу, не виділили, могилу продезінфікували
- Прикарпаття
-
30 березня 2020 15:55

Про це повідомляє Depo.Прикарпаття з посиланням на "Суспільне".
Виконувач обов'язків голови міста Надвірна, що на Прикарпатті, Тарас Пекарський розповідає, про те, як ховати жінку, дізнавався з інтерв'ю головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. Каже, у ньому було, скоріш, "намагання роз'яснити, як ховати померлих від коронавірусу". Від МОЗ ніяких рекомендацій надійшло, а, наскільки він зрозумів, служба Віктора Ляшка тільки розробляє відповідний проєкт. У розмові ж, в основному, були рекомендації для лікарів-паталогоанатомів про те, як дезінфікувати та класти тіло у труну.
"Серед цих порад була, звичайно, рекомендація уникати великих зібрань людей, що нами було враховано: ні додому, ні у церкву тіло не везли. На цвинтарі була присутня родина - донька з родичкою. Ховали у загальному місці, окремого не виділяли, бо рекомендацій немає. Ми не розуміємо, для чого потрібно окреме поховання, якщо вірус гине за кілька годин. Окремі поховання робили 100-200 років тому на тифозних чи чумних цвинтарях, коли було обгрунтування", - каже в.о. голови м. Надвірна Тарас Пекарський.
Священник провів відправу на цвинтарі, а п'ять працівників комунальних служб продезінфікували дно та стінки ями і саму могилу. Під'їзди та ліфти будинку, у якому жила померла, також обробили від інфекції.
До слова, надвірнянські комунальники вже тиждень дезінфікують ліфти та під'їзди у будівлях, встигають до 20-ти багатоквартирних будинків у день.
Головний лікар Надвірнянської центральної районної лікарні Сергій Ємельянчук повідомив, що станом на сьогодні у медзакладі знаходиться сім пацієнтів, у яких підтверджено наявність коронавірусної інфекції.
Нагадаємо, що фахівці розповіли про особливості поховання людей, які померли від COVID-19. Перше таке поховання на Прикарпатті вже відбулось – 20 березня у Франківську. На міському кладовищі виділили окрему ділянку.
Читайте також: На Прикарпатті п’ятеро медиків заразилися COVID-19
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:40На Прикарпатті на хабарі від ухилянта погорів депутат тцк-шник
- 11:50На Прикарпатті детектив НАБУ на службовому авто потрапив у ДТП
- 13:34На Прикарпатті зафіксували землетрус
- 10:02Міноборони оновило порядок виплати допомоги родинам загиблих військових
- 12:28 З початку вересня рф атакувала Україну більш як 1 300 дронами, майже 900 КАБами і пів сотнею ракет різних типів
- 22:44 З 2026 року українці щороку платитимуть більше за електроенергію
- 12:30 Рада схвалила відновлення трансляцій засідань парламенту, але з середини вересня
- 20:20Рятувальники на Франківщині загасили пожежу площею в 9 тис. кв. м, яка виникла на місцях обстрілу
- 10:29В школах та садочках Калуша на Прикарпатті призупинили навчання після нічної атаки
- 08:56Росіяни вдарили по об'єкту інфраструктури на Прикарпатті, спалахнула пожежа ФОТО
- 09:03В Укргідрометцентір спрогнозували, якою буде погода в Україні у вересні
- 19:52Зеленський підписав закон, за яким в Україні офіційно засуджуватиметься рашизм
- 23:33 У Держстаті планують до кінця 2025 року "порахувати" всіх українців
- 21:24Правоохоронець з Прикарпаття тогрував інформацією з закритих баз даних
- 17:10У Карпатах прикордонники знайшли рештки двох людей ФОТО
- 21:18Зеленський назвав країни, з якими першими застосують норми про множинне громадянство
- 12:16Карпати засипало снігом 24 серпня (ВІДЕО) Відео
- 12:55 Як протидіяти новому штаму коронавірусу: Українські вірусологи поділилися результатами досліджень Новини компаній
- 09:02"УЗ" змінює розклад поїздів у 8 областях (СПИСОК)