UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Прикарпаття вкладено понад $900 млн іноземних інвестицій

Івано-Франківська область, як і Львівська, за останні кілька років отримала поштовх у розвитку завдяки близькості до Євросоюзу

У Прикарпаття вкладено понад $900 млн ін…

Підписання Угоди про Асоціацію значно спростило торгові взаємини між Україною і ЄС і стало стимулом для припливу інвестицій насамперед в регіони, розташовані по сусідству з Євросоюзом, пише Depo.Прикарпаття з посиланням на "Корреспондент.net".

У структурі промисловості Івано-Франківської області 41% займає енергогенерація, 14,7 % — хімічна галузь, 11,3 % — деревообробна промисловість, 5,2 % — виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів і майже 5 % — машинобудування.

Івано-Франківська область не має сухопутних кордонів з іншими країнами, але при цьому відстань до пунктів пропуску з Румунією, Польщею, Словаччиною та Угорщиною становить 200-300 км. Регіон пов’язаний з іншими великими містами західної України розгалуженою мережею шосейних і залізничних доріг.

Обсяг експорту на душу населення в області на 44 % нижче за середній по Україні показник. Валовий регіональний продукт на душу населення на 32 % нижчий за середній по країні, а рівень зарплати в області на 23% нижчий від середньоукраїнського.

Обласна влада не використовує бюджету розвитку для стимулювання інвестицій у регіон — він становить в 2019 році 0 грн на душу населення.

За даними Івано-Франківської ОДА, в область вкладено понад 900 млн доларів прямих іноземних інвестицій. З цієї суми 75% інвестовано в промислові підприємства області. У Івано-Франківській області є інвестиційний паспорт, затверджений обласною радою в 2018 році.

Найпривабливішими для капіталовкладень галузями регіону є сільське господарство, переробна та видобувна промисловість, енергогенерація, а також складальні виробництва, орієнтовані на ринки ЄС.

Нагадаємо, яким є рейтинг шкіл Івано-Франківська та області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook