UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Франківську стартує “Бюджет участі 2020”

Новинкою цього року стало те, що на програму виділили 15 млн гривень

У Франківську стартує “Бюджет участі 202…

Про це повідомляє Depo.Прикарпаття з посиланням на "ГК".

В Івано-Франківську стартує "Бюджет участі 2020". Прийом заявок розпочинається з 17 лютого та триватиме два тижні – до 28 лютого включно. Прийматимуться заявки як і минулого року у відділі звернень Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського 21, І поверх). Новинкою цього року стало те, що на програму виділили 15 млн гривень.

Проте важливо звернути увагу, що 10 млн грн закріплено за однією категорією – дороги. Ця категорія стала однією з цьогорічних новинок програми. Суть її полягає в тому, що сюди можна подавати проєкти маленькі дороги або міжбудинкові проїзди, площа яких не перевищує 1200 метрів квадратних. Проєкти тут можуть бути до 1,5 млн грн.

Решту 5 мільйонів буде поділено між двома категоріями, як і минулого року. Це "Освітні" проєкти (ті, які реалізовуються в межах ДНЗ, школи або ВПУ) та "Інші". Для них поділ залишиться таким як і минулого року – малі (до 100 тис. грн) та великі (до 300 тис. грн)

Ще однією новинкою стане впровадження "Шкільного бюджету участі". Це не буде категорією програми, він існуватиме окремо. Суть у тому, що школярі самі вирішуватимуть, які зміни відбудуться у їхньому маленькому середовищі, тобто в школі. Все як у дорослих – і подача проєктів, і промоція і голосування. Проте все це робитимуть діти. Пілотними школами для реалізації цього проєкту було обрано два заклади: початкову школу "Пасічнянська" та ЗШ №25. На кожну школу виділили по 100 тисяч гривень. У закладах вже почали роботу над впровадженням програми.

"Хочемо максимально активізувати мешканців різного віку. Я часто повторюю, що прийшов час брати ініціативу у свої руки. А ми даємо інструменти. Багато малих доріг потребують ремонту. Та на всі коштів точно не вистачить. Як визначити пріоритетні? Даємо можливість визначити людям. А "шкільний бюджет участі" це взагалі така собі підготовка до загальноміського БУ. Коли діти вчаться бути активними мешканцями з самого малечку й вже у такою юному віці починають розуміти, що вони творять зміни навколо себе"", – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Та додав, що окрім міста та приміських сіл, цього року участь у програмі зможуть брати і ОТГ, адже тепер вони – частина Івано-Франківська.

Програма "Бюджет участі" діє у місті з 2016 року. Її мета – це реалізовувати ідеї, які дозволять зробити Івано-Франківськ кращим. Для того, щоб отримати гроші на втілення задуму, досить заповнити заявку та зібрати однодумців, які проголосують за неї. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"