UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Франківську архітектори боротимуться за збереження критого ринку від забудови

Члени консультативної ради вирішили написати лист до власників ринку з проханням не забудовувати частину території

У Франківську архітектори боротимуться з…

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на Бліц-Інфо. 28 січня відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

Під час обговорення архітектори підняли питання збереження будівлі критого ринку від повної забудови.

За словами архітектора Володимира Качмара, будівля критого (круглого) ринку є значною інженерною спорудою.

"Зараз ще є можливість зберегти отой фрагмент незакритого фасаду і не дати забудувати вулицю повністю. Ви зайдіть у той ринок і подивіться на його архітектуру всередині. В майбутньому це міг би бути капітальний культурно-виставковий центр. А він закривається цією страшною еклектикою. Щоб створити площу перед ЦУМом і критим ринком зруйнували три будинки, була створена ансамблева архітектура в одному стилі. Старий і новий ринок зараз буде без жодної площі, без стоянок, зелених зон. В нас зараз ще є можливість врятувати той кусочок фасаду. В Україні є тільки три ринки, які накриті такими складками. Ми мусимо щось зробити, щоб його не забудували",- закликав архітектор. 

Водночас очільник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак зауважив, що містобудівну документацію на повну забудову тієї території видали ще в 2016-17 році. 

"Дозволи у них є. Втім, ця будівля внесена до списку нововиявлених пам'яток архітектури. Ми маємо декларувати, що це пам'ятка, присвоїти їй номер і потім вносити її до всеукраїнського реєстру. Шмат роботи дуже об'ємний", - пояснив Ідак.

До того ж, на думку архітекторів, зміна власників припускає можливість діалогу. У підсумку, члени консультативної ради вирішили написати лист до власників ринку з проханням не забудовувати цю частинку території. Аналогічне звернення направить Діпромісто. Також дане питання розглянуть на засіданні спілки архітекторів міста. 

Окрім того, Володимир Качмар зауважив, що має матеріали щодо цього приміщення і підготує наукове обгрунтування, чому його потрібно зберегти від забудови.

Нагадаємо, в Івано-Франківську обговорили долю підвалів Ратуші.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"