Правоохоронець з Прикарпаття тогрував інформацією з закритих баз даних
Зловмисник незаконно передав дані щодо щонайменше 43 осіб,
Посадовець-правоохоронець систематично продавав конфіденційну інформацію з державних баз даних. Обвинувальний акт скеровано до суду, інформують у ДБР, пише Depo.Прикарпаття.
Слідство встановило, що за гроші він перевіряв відомості про наявність осіб у розшуку, обмеження на виїзд за кордон та іншу закриту інформацію. Для цього використовував персональний ключ доступу до реєстрів. З лютого 2025 року він незаконно передав дані щодо щонайменше 43 осіб, за що отримав близько 2 тисяч доларів США.
ДБР спільно з СБУ та внутрішньою безпекою Держприкордонслужби затримали його у травні 2025 року.
Посадовця судитимуть за вимагання та одержання неправомірної вигоди, а також за вчинення несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах) та автоматизованих системах.
У разі доведення провини йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття