UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Прикарпатті заснували 40 ОТГ

На Прикарпатті вже створено 40 ОТГ  – вони об’єднали 650 тисяч мешканців області

Сьогодні на пресконференції експерти івано-франківського регіонального відділення Асоціації міст України підбили підсумки децентралізації за минулий рік, передає Depo.Прикарпаття з посиланням на "Фіртка".

"Впродовж п’яти років процес децентралізації у нас в області працював. Ми спільно долали ризики і виклики. Зараз вже утворено 40 об’єднаних громад і у них відбулися вибори", – відзначив виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Степанчук. 

За його словами, з 2018 року на Прикарпатті міста обласного значення стали об’єктами утворення громад. Нині є три ОТГ, де центром є міста обласного підпорядкування. У 2020 році процес децентралізації мав би бути завершеним. "Ми маємо позитивний досвід процесу децентралізації і він базувався на законодавчому рівні. На 2020 рік пропонуються зміни до Конституції і це є головною темою для дискусії. Органи чітко не розуміють, які послуги і за які ресурси мають надати", – додав Стефанчук.

За словами регіонального консультанта з юридичних питань проєкту ПУЛЬС Андрія Деркача, реформа має завершитися або комплексно, за рахунок прийняття змін до Конституції, або частково – проведенням виборів до органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. Новий законопроєкт, за словами консультанта, врахував 50/50 наші пропозиції.

"Найбільша загрозливим і компромісу по ньому ще немає, є питання посади префекта. Ми розуміємо доцільність контролю державної влади за органами місцевого самоврядування. Це європейська практика. Однак, нам інститут префекта, як його пропонують у змінах, несе певні загрози. Адже сам префект може призупинити рішення місцевих органів. Далі рішення приймає суд, або передається на розгляд Президента і Конституційного суду, якщо воно не відповідає інтересам нацбезпеки і Конституції. У частині відповідності національної безпеки ми погоджуємося, особливо у реаліях нашого часу, але з іншої сторони є можливість політичного впливу на органи місцевого самоврядування. Ми вважаємо, що це є неприпустимим", – зауважив Андрій Деркач.

Є питання і щодо адміністративно-територіального устрою. "Передбачається, що міста обласного значення не будуть функціонувати і вони входитимуть до складу округів. Це є ризик до самостійності потужних тергромад і є ризик недотримання пропорційного представництва у органах місцевого самоврядування", – відзначив консультант.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme