На Прикарпатті судили матір за самолікування дитини, що померла
винесли вирок матері, яка самотужки лікувала доньку від COVID-19
- Прикарпаття
-
22 лютого 2025 10:39

На Івано-Франківщині суд визнав винною 39-річну жінку у злісному невиконанні батьківських обов’язків, що призвело до смерті її 16-місячної доньки, пише Depo.Прикарпаття з посиланням на вирок Рогатинського суду.
Жінці призначили іспитовий строк терміном на 1 рік.
Трагедія сталася у березні 2024 року в багатодітній родині. Тоді мати відпустила дівчинку з неповнолітньою донькою гостювати до родичів. У дорозі дитина застудилась. Невдовзі стан її здоров’я суттєво погіршився. У дівчинки підвищилася температура, з’явилися кашель, блювота та діарея.
Після огляду медики рекомендували госпіталізувати дитину, утім жінка відмовилася, бо "не могла передбачити наслідків", та самостійно лікувала доньку вдома. Дівчинка від народження мала захворювання (білково-енергетичну недостатність та анемію), тому потребувала стаціонарного лікування.
12 березня дитина померла від COVID-19, перебіг хвороби ускладнила загальна інтоксикація організму.
"На суді мати дівчинки щиро розкаялася, визнала свою провину, а також просила суворо її не карати, адже має на утриманні чотирьох малолітніх дітей. Це стало пом’якшувальними обставинами для призначення покарання. Дії обвинуваченої кваліфікували за статтею 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання батьківських обов’язків)", - йдеться у вироку.
Відомо, що 39-річна жінка не була раніше судимою, не притягалася до кримінальної відповідальності та не вживає спиртні напої.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 12:15В Івано-Франківську троє неповнолітніх вбили 19-річного хлопця
- 11:31Чотирьох заблукалих у горах киянок розшукали на Франківщині ФОТО
- 21:50Житель Херсонщини покусав у Франківську представника ТЦК
- 11:02Заморозки в Україні триватимуть щонайменше до 11 квітня
- 10:55У Мінцифри анонсували запуск освітньої платформи "Мрія" для кожної школи
- 09:29У Карпатах на горі Піп Іван випало близько 30 см снігу (ВІДЕО)
- 15:35В Україні йде сніг, а в Карпатах покрив подекуди сягає 30 см (ФОТО,ВІДЕО) ФОТО Відео
- 09:18 Впродовж минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень
- 12:21На Прикарпатті прикордонники врятували трьох ухилянтів, що блукали горами упродовж 6 діб
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 21:21Відтепер ВПО, українцям за кордоном та на ТОТ легше буде отримати пенсію
- 20:43Група бандитів, в тому числі й з росії, вибивала гроші з мобілізованих і поранених військових, онкохворих та їхніх родин (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 20:33 Попри зменшення кількості нових випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, в 10 областях перевищений епідпоріг
- 11:19В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у квітні
- 15:50Ще 40 нових камер автофіксації швидкості: На яких дорогах контролюватимуть автівки
- 21:12На Франківщині гасили понад півсотні пожеж сухостою: постраждала жінка ФОТО
- 19:44Пенсіонер з Київщини організував продаж БАДів з канабісом по всій Україні (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 17:21Вибух у Франківську: малолітньому терористу оголосили про підозру