UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Прикарпатті проживає понад 30 тисяч осіб з психічними розладами

З нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я, в обласній психоневрологічній лікарні №3 відбувся День відкритих дверей

На Прикарпатті проживає понад 30 тисяч о…

За словами лікарів на Прикарпатті понад 30 тисяч осіб з розладами психіки та поведінки, які потребують допомоги психіатра, в обласному центрі таких осіб майже 3 тисячі, з них дітей – в області більш ніж 5 тисяч, а в обласному центрі – 600, інформує Depo.Прикарпаття з посиланням на Версії.

Заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Наталія Шаповалова зазначає, що за рік фіксують понад 110 тисяч звернень за амбулаторною допомогою. Важливим показником громадського психічного здоров’я є інвалідність внаслідок психічних розладів, яку можна вважати показником соціального навантаження суспільства. Кожен четвертий випадок інвалідизації з 10 – це психіатричне захворювання.

"Щорічно, стаціонарну допомогу в ОПНЛ №3 отримує більш ніж 3,5 тисяч осіб, число звернень за амбулаторною допомогою становить 8 тисяч. Пільгова категорія осіб з розладами психіки та поведінки, котрі є жителями міста, щорічно, майже 500 тис. грн забезпечується безкоштовно медикаментами для підтримуючої терапії. Діти з розладами аутизму, жителі області забезпечуються ліками на суму 250 тис. грн", - зазначає лікар.

В обласній психоневрологічній лікарні надається допомога учасникам бойових дій. З 2015 року за допомогою звернулося майже 1000 осіб. Їм надають психотерапевтичну допомогу і медикаментозне лікування. В кожному відділені ОПНЛ є своя творча майстерня. Пацієнти з підручних матеріалів виготовляють різноманітні речі. Це свого роду є один з різновидів реабілітації.

"В кабінеті арт-терапії пацієнти можуть вишивати, це допомагає відволікатися від думок про хворобу. Якщо людині треба розслабитися, то вона малює, якщо потрібно на чомусь сконцентрувати увагу – вишиває",- каже лікар-терапевт Тетяна Юрій.

Окрім відділень де перебувають дорослі, є окремо і дитяче. Тут лікують пацієнтів віком від 3 до 18 років. Коли дитині поставили діагноз і вона потребує допомоги психіатра, тоді підключають арт-терапевтів, логопедів, дефектологів та духовну терапію. Причину виникнення психічних розладів у дітей назвати важко.

Нагадаємо, на Рогатинщині мати виховує трьох дітей у неналежних умовах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme