UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Прикарпатті не вистачає фахівців для реабілітації дітей із порушеннями слуху

Після операції на дітей із порушеннями слуху чекає довга реабілітація – вони вчаться чути та правильно і чітко говорити

На Прикарпатті не вистачає фахівців для…

Про це повідомляє Depo.Прикарпаття з посиланням на "Суспільне".

Близько 500 дітей на Прикарпатті мають порушення слуху, майже 100 з них живуть із тотальною глухотою чи приглухуватістю. Відтак, їм не обійтися без кохлеарного імпланту.

Оперативне втручання і встановлення таких імплантатів роблять у Київському інституті отоларингології НАН України. Як каже голова ГО "Глухота не вирок" Ольга Заставна, там закривають чергу на встановлення кохлеарних імплантів, адже для всіх пацієнтів, які їх потребували, пристрої закупили.

Після операції на дітей із порушеннями слуху чекає довга реабілітація – вони вчаться чути та правильно і чітко говорити. "Реабілітація – безперервний процес, навіть якщо дитина розмовляє. Потрібна постійна технічна підтримка та повторення граматики", – розповідає  Заставна. Із дітьми працюють батьки, але потрібна постійна допомога спеціалістів, яких не вистачає.

"В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні є центр реабілітації для дітей із порушенням мови. Пацієнтів дуже багато, а педагогів, на мою думку, не вистачає. Їх потрібно більше, бо всі хочуть займатися, кажуть, а чому я не потрапив(ла) на заняття. У цьому проблема, адже заняття потрібні постійні, по кілька разів на тиждень, кожного тижня. І працювати має не один фахівець, а команда", – говорить мама дитини з порушенням слуху Христина Масляк.

На інклюзивній формі навчання у дошкільних і загальноосвітніх закладах Івано-Франківська перебуває 36 дітей із порушеннями слуху. Також такі учні, але на спеціальній формі навчання, є у калуській школі-інтернаті. Батьки дітей можуть самостійно обирати бажану форму навчання.

Інклюзивна форма передбачає навчання разом із звичайними школярами та опіку помічника вчителя. А після уроків діти відвідують корекційно-розвиткові заняття з корекції розвитку, мови та слухового сприймання.

"Фінансування вистачає, втім кадрів мало. Напевне, замала заробітна плата, тому і не дуже йдуть працювати асистентами вчителів. Хоча на сьогодні помічниками фактично забезпечені всі діти, бо у класах із інклюзивним навчанням їх є по двоє-троє. Поки це асистент вчителя, а не дитини. Але надіємося, що з вересня буде запроваджено помічника дитини", – каже в.о директора КУ "Інклюзивно-ресурсний центр Івано-Франківської міської ради" Зореслава Гретчук.

Нагадаємо, що на Прикарпатті незаконні рубки лісу завдали збитків на 5,7 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme