На Прикарпатті хочуть відкрити культурно-мистецький комплекс у формі дзбаника

У середмісті Косова планується відкриття культурно-мистецького комплексу у формі дзбаника, де буде розміщено мінікінотеатр, гончарські майстерні, виставкові зали

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль під час зустрічі із художницею Марією Гринюк привітав її із вагомим досягненням у галузі культури та зазначив, що визнання косівської кераміки, яка має тисячолітню історію, є значущим надбанням людства, пише Depo.Прикарпаття з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

"Завдяки ініціативі і наполегливій роботі Марії Гринюк кераміку Косівщини внесли до духовних надбань людства, що стало знаковою подією у культурному житті не лише області, а й держави загалом, – розповів Денис Шмигаль. – Це вже другий український елемент, який разом із петриківським розписом внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО".

Особливістю кераміки, на переконання керівника області, є її символізм та збережена тисячолітня традиція. За словами Марії Гринюк, Гуцульщина є надзвичайно багатою на різноманітні культурні надбання, які варті світового визнання.

"Своєрідністю косівської кераміки є передача історії етносу завдяки поєднанню триколірної гамми та образного змісту сюжетно-тематичних композицій", – підкреслила майстриня.

У середмісті Косова планується відкриття культурно-мистецького комплексу у формі дзбаника, де буде розміщено мінікінотеатр, гончарські майстерні, виставкові зали. Це, на переконання майстрині, допоможе популяризувати і розвивати традицію керамічного розпису.

За сприяння у визнанні косівської кераміки нематеріальною культурною спадщиною людства ЮНЕСКО Президент України Володимир Зеленський своїм Указом присвоїв Марії Гринюк звання "Заслужений діяч мистецтв України". Нагороду майстрині вручили сьогодні під час ІІ-го пленарного засідання сесії обласної ради.

Нагадаємо, що 12 грудня Косівську кераміку внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Відповідне рішення з проводу цього було прийняте у столиці Колумбії Боготі під час 14-ої сесії Міжурядового комітету з питань нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Додамо, що роботи на визнання подали учасники із 42 країн світу. Оцінювали їх представники зі 148 країн.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття