Франківська облрада офіційно виступила проти "формули Штайнмайєра"
У Франківську обурені атовці і депутати вимагають зупинити капітуляцію України
Сьогодні, 3 жовтня, в Івано-Франківську відбулась позачергова сесія обласної ради, повідомляє Depo.Прикарпаття з посиланням на "ГК".
До порядку денного внесено всього два питання. Перше з них – "Про суспільно-політичну ситуацію в Україні". Мова йде про погодження України на "формулу Штайнмаєра". Ця подія викликала значний суспільний резонанс. Вчора небайдужі франківці та активісти створили "Штаб національного спротиву капітуляції України". Після цього учасники АТО прийшли під обласну раду – висловити свій протест з приводу недопущення здачі національних інтересів.
Депутати Івано-Франківської обласної ради висловили свою підтримку бійцям, і через це зібралися на позачергову сесію. Її відкрив Василь Гладій, заступник голови Івано-Франківської обласної ради. На сесії також присутній голова ОДА Денис Шмигаль. "Сьогодні в Україні твориться історія, від подій, які зараз стрімко розвиваються, залежить подальше існування нашої держави. Ця "формула Штайнмаєра" зводиться до проведення виборів на неконтрольованій території ОРДЛО. І це буде капітуляція України, поразка у війні. Після цього на постійній основі повинен буде вступити в дію закон про особливий статус Донбасу. А він гарантує амністію терористам і бойовикам, сприяння російській мові, імунітет "депутатам" терористів, оплата Україною відбудови Донбасу", – сказав депутат облради Михайло Королик.
Сергій Сивачук, представник "Штабу національного спротиву капітуляції України" звернувся до президента України, ВРУ та голови Верховної Ради України з заявою про недопустимість амністії бойовиків та особливого статусу ОРДЛО. "Такі речі є не лише посяганням на суверенітет України, а й порушенням Конституції. Ми вимагаємо негайно відкликати підпис Леоніда Кучми під цим листом, оприлюднити його повний текст. Також вимагаємо вжити заходів щодо припинення видачі особливого статусу регіону ОРДЛО, а від СБУ – почати негайне розслідування цього кричущого випадку", – розповів Сергій Сивачук.
Читайте по темі: "Майдан-Зе": Як, де і скільки людей протестують проти "формули Штайнмайєра"
Мирослав Кріль, голова обласної Асоціації учасників та ветеранів АТО, додав, що бійці категорично проти такого стану речей. "Це може призвести до федералізації України і до її зникнення. Вимагаємо припинити ці процеси і рішуче засудити їх, заборонити будь-які особливі статуси для регіонів, а також – не допустити амністії бойовиків. Проведення виборів в ОРДЛО можливе лише після повного контролю Україною за державним кордоном. У разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право на безстрокові акції протесту", – зачитав текст звернення Мирослав Кріль.
Свою позицію висловив і голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль, як представник президента України. "Президент України Володимир Зеленський не збирається здавати ворогу жодного квадратного метра нашої рідної української землі. Ціль президента України, як і кожного з нас – мир в єдиній соборній Україні, повернення всіх без винятку полонених, повернення тимчасово окупованих територій, припинення жахливих втрат патріотів України. Але ніяких виборів під дулом кулемета не буде і бути не може. Ніяких виборів за наявності на цих територіях військових або озброєних осіб – з боку Росії чи будь-кого – бути не може", – сказав Денис Шмигаль.
Василь Гладій зачитав текст звернення до президента Володимира Зеленського, яке й прийняли депутати Івано-Франківської обласної ради. У ньому йдеться про недопущення надання особливого статусу Донбасу чи проведення виборів до деокупації ОРДЛО. "За" проголосували 68 депутатів.
Читайте також: "Майдан-Зе": Українці протестують проти "капітуляції" (ХРОНІКА)
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття