Де у Карпатах шукати Протяті Камені з Соколиним Оком (ФОТО)

Скелі лежать за півтори години ходьби на південь від перевалу Німчич, на невисокому гірському хребті

Протяті Камені (Протяте Каміння) — геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні, група мальовничих скель, пише Depo.Прикарпаття.

Площа пам'ятки природи перебуває у віданні Розтоківського лісництва. Скелі розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах. Лежать за півтори години ходьби на південь від перевалу Німчич, на невисокому гірському хребті, що в межиріччі Виженки і потоку Смугарів.

 

Скелі утворені з розчленованих потужних пластів пісковика. Деякі з них пронизані отворами та ходами, через що й виникла назва — Протяті Камені. Найцікавіша і найвища скеля носить назву Соколине Око (максимальна відносна висота — 40 м). У ній в результаті ерозії утворилася кам'яна арка, що нагадує око. Біля підніжжя скелі з північного боку міститься невелика трикамерна печера, до якої можна потрапити через два входи-отвори. Два інші отвори, значно вужчі за перші, проходять скрізь скелю і завершуються з її східного боку. На вершині скелі утворено природній резервуар, діаметром і завглибшки бл. 70 см.

 

Неподалік від Соколиного Ока серед букового лісу розташовані ще кілька, дещо менших, але також мальовничих скельних масивів, зокрема Скеля "Камінь Довбуша".

 

Дивіться також: Як в карпатських Мармаросах народжуються хмари (ВІДЕО)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Прикарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Карпати